Harmonijka i blues

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 65,00 zł 65.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Podręcznik do nauki gry na harmonijce ustnej (książka + płyta CD). 46 str. A4, miękka oprawa, w komplecie z CD. Autor S. Wierzcholski.

Najprostsza, beznutowa szkoła gry na harmonijce ustnej dla początkujących. Dodatkowym ułatwieniem jest kaseta na której S. Wierzcholski dokładnie omawia techniki gry i gra je w wolnym tempie.

Najprostsza, beznutowa szkoła gry na harmonijce ustnej dla początkujących. Dodatkowym ułatwieniem jest płyta CD na której Sławomir Wierzcholski dokładnie omawia techniki gry i gra je w wolnym tempie.

Sławomir Wierzcholski jest autorem dwóch podręczników gry na harmonijce ustnej, telewizyjnego kursu gry na tym instrumencie oraz wykładowcą na warsztatach instrumentalnych (m.in.: w leCreusot we Francji).

Założyciel i lider grupy Nocna Zmiana Bluesa, z którą koncertował w kilkunastu krajach, m.in. we Francji, Szwecji, Holandii, Rosji i Zimbabwe (!) Z tym zespołem i pod własnym nazwiskiem wydał piętnaście płyt oraz wystąpił w wielu programach radiowych i telewizyjnych.

W programie III Polskiego Radia przez dwanaście lat prowadził autorskie audycje popularyzujące bluesa. Obecnie prowadzi cotygodniową audycję radiową w warszawskim "Radiu dla Ciebie". Jako dziennikarz Sławek jest też obecny na łamach miesięcznika "Jazz Forum" oraz kwartalnika "Twój blues". (źródło: strona oficjalna artysty)

 

OD AUTORA "Harmonijka i blues"

Opracowując szkólkę na harmonijkę starałem się, aby z tego materiału mógł skorzystać każdy - zarówno gitarzysta czy wokalista, który chce wzbogacić swój występ o solówki na tym instrumencie, jak i zupełny amator, który zaczyna naukę od "zera".

Wykorzystując fakt, że bluesowa harmonijka ma dziesięć ponumerowanych kanałów (dziurek), w które należy dmuchać, bądź przez które należy wciągać powietrze, "Harmonijka i blues" podaje po prostu numery kolejnych kanałów (dziurek) odpowiadających kolejnym dźwiękom popularnych melodii i nagranych na płycie przykładów.

Jest to metoda najprosztsza z prostych, a przy tym najbardziej skuteczna, zważywszy że metodą naśladowania i ćwiczenia melodii i zagrywek uczyli się jak dotąd grać praktycznie wszyscy mistrzowie bluesa.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl