Księgarnia Muzyczna

Koszt dostawy:

Przelew: 6,99 zł
Pobranie: 14,99 zł

Dlaczego kupować w naszej księgarni muzycznej?  

•   BEZPIECZNE ZAKUPY
•   SZYBKA DOSTAWA
•   GWARANCJA SATYSFAKCJI

 

 

KsiegarniaMuzyczna.pl to największa księgarnia internetowa oferująca książki i płyty DVD do nauki gry na takich instrumentach jak gitara, gitara basowa, akordeon, pianino, fortepian, keyboard, saksofon czy perkusja. Posiadamy również największą ofertę szkół gitarowych i kursów gry na gitarze, zarówno wydań książkowych jak i płyt DVD. 

Znajdziesz tutaj śpiewniki gitarowe, nuty na gitarę i pozostałe instrumenty oraz podręczniki i szkoły do nauki gry, zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych muzyków. 

Znajdziesz u nas materiały do nauki gry na instrumentach takich jak gitara basowa, perkusja, flet, skrzypce, fortepian, pianino, keyboard a nawet ukulele! 

NUTY NA GITARĘ

Gitara jest niezwykle popularnym instrumentem, niezależnie od tego czy mówimy o klasycznej, akustycznej, elektrycznej czy basowej. Każda z nich posiada bogatą historię, a ich brzmienia sprawiają, że coraz więcej osób chce nauczyć się grać, tak by pewnego dnia móc zagrać samodzielnie znane im utwory. Niezależnie od tego czy uczymy się tylko dla siebie czy też marzymy o tym by pewnego dnia zagrać w zespole, musimy liczyć się z tym, że nauka gry na gitarze nie jest łatwa, a początki potrafią czasami sprawić, że przez głowę przemknie nam myśl by odpuścić sobie dalszą grę. W takiej chwili nie warto się poddawać, ponieważ satysfakcja z samodzielnie zagranego utworu z nawiązką wynagradza trud jaki musieliśmy przejść podczas nauki. Jak uczyć się skutecznie? Czy warto zdecydować się na naukę z nut? Możemy uczyć się z nauczycielem lub samodzielnie, a jeśli wybierzemy tą druga opcję, możemy uczyć się za pośrednictwem darmowych lekcji umieszczonych w internecie, lub zdecydować się na korzystanie z poradników w postaci książek i płyt z instruktażami. Internet jest dobrym źródłem wiedzy, lecz czasem jest również niebezpieczny, bowiem w sieci każdy może dać radę odnośnie tego jak powinniśmy grać, włącznie z osobami, które niewiele wiedzą na temat gitary i dają tym samym błędne rady. To dlatego warto mieć pod ręką odpowiedni poradnik, a tych na szczęście nie brakuje. 

Dobry poradnik powinien spełniać nasze wymagania, więc wybierajmy takie, które skupiają się na tematyce jaka nas interesuje. Mogą to być na przykład nuty na gitarę, bowiem niektóre poradniki skupiają się także na nich, pomimo, że są przeznaczone dla osób o mniejszym doświadczeniu w grze. Jeżeli szukamy dobrego poradnika na start, warto zwrócić uwagę na Proste impresje na gitarę solo autorstwa Artura Majewskiego. Książka skupia się na tym jak w prosty sposób używać teorii, aby posłużyła nam w praktyce. Dowiemy się między innymi tego jak prowadzić melodię na dwa głosy grając samodzielnie na jednej gitarze bez potrzeby gry z akompaniamentem. Lekcje wzbogacone zostały zarówno tabulaturami jak i nutami na gitarę, dzięki czemu będziemy mogli nauczyć się nie tylko teorii z zakresu muzyki klasycznej, ale także umiejętności czytania i rozumienia zapisów nutowych. Sporą zaletą poradnika jest to, że został napisany w łatwy i przystępny sposób, tak aby początkujący gitarzysta nie miał problemów ze zrozumieniem tekstu. Lekcje i przykłady zawarte w poradniku mogą być wykorzystywane również przez bardziej doświadczonych muzyków, dlatego do tytułu warto wracać również jeśli na dobre opanujemy podstawy gry na gitarze. Do książki dołączona została również płyta CD z nagraniami. Zdecydowana większość początkujących gitarzystów posiłkuje się tabulaturami, które są określane jako uproszczony zapis nutowy. Nie ma w tym nic złego, w końcu grając z tabulatur, których zapis jest bardzo łatwy do zrozumienia, można stosunkowo szybko nauczyć się grać łatwe utwory. Tabulatura często jest jednak niedokładna i nie wyraża wszystkiego, na przykład zmian rytmu czy ekspresji. To wszystko zawierają nuty na gitarę, które dla wielu gitarzystów wydają się być czarną magią, lecz w praktyce nie są one aż tak niezrozumiałe jak może się wydawać. Poprawne czytanie nut na gitarę to umiejętność, która wymaga więcej czasu niż w przypadku nauki czytania tabulatur, lecz jak we wszystkim, należy zacząć od podstaw, a te wcale nie są takie trudne do zrozumienia. Umiejętność czytania nut na gitarę nie jest co prawda niezbędna by zostać dobrym gitarzystą z sukcesami, jednak jeśli w przyszłości chcemy komponować, umiejętność ta jest bardzo przydatna, szczególnie jeśli chcemy mieć większe możliwości związane z aranżacją innych instrumentów. Umiejętne czytanie nut na gitarę jest niezwykle ważną umiejętnością zwłaszcza dla gitarzystów zajmujących się na poważnie muzyką klasyczną. Jeśli jednak interesujemy się tym nurtem to niezależnie od tego czy umiemy czytać nuty czy nie, dobrym podręcznikiem będzie Fryderyk Chopin na gitarę solo autorstwa Mirosława Drożdżowskiego. Poradnik zawiera instruktaże gry wielu kompozycji Chopina, które zostały zaaranżowane na gitarę solo, tak by móc je grać samodzielnie bez konieczności gry z akompaniamentem. 

Jest wiele sposobów nauki gry na gitarze i niezależnie od tego którą wybierzemy, należy pamiętać, że zapał do gry jest bardzo ważny i pod żadnym pozorem nie powinniśmy się poddawać. Warto zaopatrzyć się nawet w najbardziej podstawowy podręcznik do nauki by łatwiej przebrnąć przez okres nauki podstaw gry. Dobrym pomysłem na podręcznik jest ten z nutami na gitarę, bowiem umiejętność ich czytania bardzo poszerza muzyczne horyzonty i wpływa na kreatywność, co jest bardzo ważne dla osób, które chcą w przyszłości komponować własną muzykę. Kiedy już nauczymy się prawidłowo chwytać podstawowe akordy i płynnie zmieniać je między sobą, będziemy mogli pracować nad poszerzeniem repertuaru utworów jakie będziemy potrafili zagrać, a to jest już sama zabawa. Po czasie gdy zagramy samodzielnie cały utwór, satysfakcja i radość będą na tyle duże, że z chęcią i większą wiarą we własne możliwości podejdziemy do kolejnych, często trudniejszych już lekcji gry na gitarze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl