Księgarnia Muzyczna

Koszt dostawy:

Przelew: 6,99 zł
Pobranie: 14,99 zł

Dlaczego kupować w naszej księgarni muzycznej?  

•   BEZPIECZNE ZAKUPY
•   SZYBKA DOSTAWA
•   GWARANCJA SATYSFAKCJI

 

 

KsiegarniaMuzyczna.pl to największa księgarnia internetowa oferująca książki i płyty DVD do nauki gry na takich instrumentach jak gitara, gitara basowa, akordeon, pianino, fortepian, keyboard, saksofon czy perkusja. Posiadamy również największą ofertę szkół gitarowych i kursów gry na gitarze, zarówno wydań książkowych jak i płyt DVD. 

Znajdziesz tutaj śpiewniki gitarowe, nuty na gitarę i pozostałe instrumenty oraz podręczniki i szkoły do nauki gry, zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych muzyków. 

Znajdziesz u nas materiały do nauki gry na instrumentach takich jak gitara basowa, perkusja, flet, skrzypce, fortepian, pianino, keyboard a nawet ukulele! 

Rodzaje gitar elektrycznych

Jeśli zdecydowałeś się kupić gitarę elektryczną, nie jest to jeszcze koniec wyborów. Istnieje wiele rodzajów gitar, które różnią się od siebie: wyglądem i budową, dźwiękiem (a, co za tym idzie, rodzajem muzyki, do jakiej są przeznaczone), wykonaniem i wygodą gry.

Rodzaj korpusu

Po pierwsze, gitary dzielimy na tak zwane "solid body" oraz "hollow body", czyli odpowiednio z korpusem niewypozasażonym w otwór rezonansowy oraz w taki otwór wyposażonym. Wielu początkujących sądzi, że gitary z pudłem rezonansowym to gitary akustyczne i klasyczne, natomiast istnieją także wersje elektryczne (popularne w jazzie, ale także w rocku)

Przetworniki

Jednym z najważniejszych kryteriów w wyborze gitary są jej przetworniki (przetwornik = pickup = przystawka). Jest to urządzenie, które "zbiera"sygnał ze strun i przetwarza, podając dalej do wzmacniacza. Przystawki w dużym stopniu wpływają na brzmienie instrumentu. Wyróżniamy: single coil humbucker

Rodzaj drewna

Również rodzaj drewna ma wpływ na brzmienie. Oto najpopularniejsze z nich: mahoń, topola, lipa amerykańska (basswood), olcha, jesion, klon. Wybierając gitarę należy również zwrócić uwagę na fakt, że drewno może być dobrze lub źle wysezonowane.#8 rodzaje gitar elektrycznych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl