Księgarnia Muzyczna

Koszt dostawy:

Przelew: 6,99 zł
Pobranie: 14,99 zł

Dlaczego kupować w naszej księgarni muzycznej?  

•   BEZPIECZNE ZAKUPY
•   SZYBKA DOSTAWA
•   GWARANCJA SATYSFAKCJI

 

 

KsiegarniaMuzyczna.pl to największa księgarnia internetowa oferująca książki i płyty DVD do nauki gry na takich instrumentach jak gitara, gitara basowa, akordeon, pianino, fortepian, keyboard, saksofon czy perkusja. Posiadamy również największą ofertę szkół gitarowych i kursów gry na gitarze, zarówno wydań książkowych jak i płyt DVD. 

Znajdziesz tutaj śpiewniki gitarowe, nuty na gitarę i pozostałe instrumenty oraz podręczniki i szkoły do nauki gry, zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych muzyków. 

Znajdziesz u nas materiały do nauki gry na instrumentach takich jak gitara basowa, perkusja, flet, skrzypce, fortepian, pianino, keyboard a nawet ukulele! 

NUTY NA GITARĘ

Gitara jest niezwykle popularnym instrumentem, niezależnie od tego czy mówimy o klasycznej, akustycznej, elektrycznej czy basowej. Każda z nich posiada bogatą historię, a ich brzmienia sprawiają, że coraz więcej osób chce nauczyć się grać, tak by pewnego dnia móc zagrać samodzielnie znane im utwory.

czytaj całość »
Gamy i pasaże elementarną podstawą każdego pianisty i nie tylko

Dziś w większości nie trzeba nikogo przekonywać, że znajomość gam i pasaży oraz umiejętność ich wykonywania zwyczajnie się muzykowi opłaca. Dla większości muzyków, bez względu na to na jakim instrumencie grają gamy i pasaże to podstawa i zarazem punkt wyjścia do dalszego rozwijania swoich umiejętności muzycznych. Pomimo ogólnej świadomości i wiedzy na temat korzyści jakie wynikają z umiejętności biegłego grania tych przebiegów muzycznych istnieje spora grupa osób uczących się gry na pianinie bądź innym instrumencie, które unikają ćwiczenia gam i pasaży jak ognia. Jak się okazuje nie wynika to z samego poziomu trudności, bo przecież zaczynamy od tych najłatwiejszych, ale przede wszystkim dlatego, że większość osób zaczynających naukę gry uważa je za nudne i niepotrzebne.

czytaj całość »
Jak grać na harmonijce ustnej

Harmonijka ustna jest jednym z najmniejszych i zarazem najsympatyczniejszych instrumentów muzycznych. Naukę na tym instrumencie możemy rozpocząć niemal w każdym wieku. Należy ona do instrumentów z grupy idiofonów dętych a jej niewielkie rozmiary stanowią jeden z największych jej atutów. Instrument ten swoją największą popularność zdobył w Stanach Zjednoczonych gdzie trafił tam za sprawą niemieckich imigrantów. Na początku wykorzystywany był głównie w muzyce ludowej skąd drobnymi kroczkami coraz częściej zaczął być wykorzystywany w innych gatunkach muzycznych.

czytaj całość »
Nauka gry na gitarze. Jak zacząć?

Nauka gry na jakimkolwiek instrumencie zawsze niesie ze sobą trudności i nie inaczej jest z gitarą. Moda na grę na gitarze nie przemija i można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że zainteresowanie tym instrumentem nabiera coraz większego rozpędu. Początkujący gitarzysta może mieć wiele trudności, począwszy od wyboru odpowiedniego instrumentu, po trudności związane z nauką gry.

czytaj całość »
GITARA. Jak czytać tabulaturę?

Tabulatura to najpopularniejszy sposób zapisu utworów na gitarę. Jest także dość intuicyjny, choć ma swoje ograniczenia (brak zapisu rytmu). Jak ją odczytać? Oto krótki poradnik użytkownika michaleski z forum Gitarzysci.pl

czytaj całość »
Rodzaje gitar elektrycznych

Jeśli zdecydowałeś się kupić gitarę elektryczną, nie jest to jeszcze koniec wyborów. Istnieje wiele rodzajów gitar, które różnią się od siebie: wyglądem i budową, dźwiękiem (a, co za tym idzie, rodzajem muzyki, do jakiej są przeznaczone), wykonaniem i wygodą gry.

czytaj całość »
GITARA. Rodzaje gitar

aczynając swoją przygodę z gitarą, z pewnością natkniesz się na dylemat: jaką gitarę chcę kupić? Istnieje kilka rodzajów gitar, każdy z nich cechuje się innymi właściwościami i jest najlepszy do określonego celu. Zazwyczaj gitary dzielimy na: klasyczne, akustyczne oraz elektryczne.

czytaj całość »
GITARA. Pentatonika molowa

Pentatonika molowa to pięciostopniowa („penta” – pięć) skala o smutnym, melancholijnym brzmieniu. Jest to najczęściej – choć głównie wśród gitarzystów – używana skala. Choć da się nią zagrać każdy gatunek muzyczny, najczęściej możemy ją spotkać np. w bluesie czy rocku. Odpowiada za brzmienie wielu sławnych graczy, którzy, używając wyłącznie jej, osiągnęli swoje niepowtarzalne brzmienie.

czytaj całość »
Krzywizna gryfu

Struny w gitarach elektrycznych i akustycznych są wykonane z metalu, przez co nastrojenie ich do pożądanego stroju wymaga dużej siły. Siła ta oddziałuje na gryf, próbując zrobić z niego "banana". Innymi słowy, wygina gryf w swoją stronę.

czytaj całość »
GITARA. Co to jest skala?

Skala w muzyce to zbiór dźwięków, ułożonych według stałego schematu. Istnieje wiele rodzajów skal, z czego najpopularniejsze są siedmiostopniowe (modalne) oraz pięciostopniowe (pentatoniki). 

czytaj całość »
GITARA. Co to jest interwał

Interwał to odległość pomiędzy dwoma konkretnymi dźwiękami. Wyróżniamy interwały „czyste”, „małe” i „wielkie”. Na przykład odległość od a do c to interwał tercji małej, co sprawia że te dźwięki zagrane razem lub po sobie zabrzmią smutno. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl