Ave Maria - J. S. Bach, Ch Gounod

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 10,00 zł 10.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Wydawnictwo WME. Autor j. S. Bach, CH. Gounod.

Nuty na skrzypce z fortepianem. 6 str. A4, miękka oprawa. Ave Maria jest kompozycją ponadczasową, którą wykonywało i wykonuje bardzo szerokie grono artystów. Za autorów dzieła uważa się Johanna Sebastiana Bacha oraz Charlesa Gounoda, lecz w praktyce nie mogli oni stworzyć kompozycji razem, bowiem Gounod urodził się sześćdziesiąt osiem lat po śmierci Bacha. Jak więc to możliwe, że oboje pracowali nad dziełem?

W 1722 roku Johann Sebastian Bach napisał swoje słynne Preludium w C-Dur, do którego 137 lat później melodię napisał Charles Gounod z myślą o głosie solowym. Tą kompozycję znamy obecnie, choć dziś nie zawsze jest wykonywana w połączeniu z głosem solowym. Równie często kompozycję wykonuje się w połączeniu fortepianu i wiolonczeli, lecz w orkiestrach przejmującą melodię odgrywają skrzypce. Jeżeli chcemy by nasze skrzypce poznały arcydzieło jakim jest Ave Maria, najlepszym pomysłem będzie wybór zapisu nutowego który jest bazą zarówno dla skrzypiec jak i fortepianu, dzięki czemu będziemy w stanie zagrać utwór solo lub w duecie.

Nuty do Ave Maria powinny znaleźć się w domowej biblioteczce każdego muzyka, który pasjonuje się muzyką klasyczną. Ponad to sama umiejętność zagrania tego dzieła będzie świadczyć o naszej dojrzałości muzycznej. Należy bowiem wiedzieć, że sekret kompozycji tkwi nie tyle w tym jak skomplikowana jest, lecz w artykulacji o która należy zadbać, by muzyka zabrzmiała tak jak należy. Oznacza to, że zapis nutowy do Ave Maria może być z powodzeniem polecany dla osób, które dopiero niedawno nauczyły się czytać zapis nutowy.

Grając kompozycję po raz pierwszy, warto robić to w wolniejszym tempie niż w oryginale, aby przyłożyć jak największą wagę do artykulacji. W ten sposób lepiej wyczujemy utwór, a ćwicząc go dalej aż do osiągniecia odpowiedniego tempa, nasza artykulacja będzie na odpowiednim poziomie i będzie nam wychodzić naturalnie, bez głębszego zastanowienia. Bardziej zaawansowani muzycy powinni skorzystać z zapisu nutowego by poszerzyć warsztat swoich umiejętności i wzbogacić swoją wiedzę muzyczną. Zapis nutowy jest także doskonałym pomysłem na prezent, zarówno dla osoby grającej na skrzypcach jak i dla klawiszowca. Jeśli planujemy poszerzyć swoją muzyczną biblioteczkę o nowy zapis nutowy, to nuty do Ave Maria będą doskonałym uzupełnieniem.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl