La Guitarra Latina - Gitara latynoamerykańska

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Książka zawiera utwory z ameryki środkowej i południowej dla początkujacych jaki średniozaawansowanych oraz wymagających sporej wirtuozeri. Dzięki temu zbiorek może być pomocny na każdym etapie muzycznej edukacji. Nuty uzupełnione są tabulaturą i płytą CD,prezentującą utwory w mistrzowskim wykonaniy Michała Bąka, książka może być wykorzystywana nie tylko w szkołach muzycznych, ale i w nauce samodzielnej.

Wydawnictwo Absonic. Opracowanie Mariola Adamiak.

Spis treści szkoły gitarowej "La Guitarra Latina - Gitara latynoamerykańska"

Dos Palmoitas
Carnavalito De La Quebrada De Humahuaca
El Choclo
Bailecito
He Venido, Palomita
Señorita Chichera
Dese Santa Cruz
Takirari Del Regreso
Samba Le Lé
Romance Sartanejo
Miniero Pau
Nesta Rua
A Rosa Vermelha
Cai, Cai Balão
Olha A Laranja Pêra
Faz Hoje Um Ano
Xô Sabia
Tico Tico
El Pastelero
Ay Si, Ay No
Ojos Azules
San Juanito
La Bogotana
La Bamba
El Cónor Pasa
Kasarasiri
El Huaquero
Los Jilgueros
Porrte tu has qúerido
El San Pedro
¡Cantemos!

Opinie o szkole gitarowej "La Guitarra Latina - Gitara latynoamerykańska"

„La Guitarra Latina”, to książka szczególna. Pierwsze, co rzuca się w oczy to kolorowa okładka oraz liczne zdjęcia wewnątrz książki. Od razu wprowadza nas to w klimat Ameryki Południowej. W książce znajdują się także mapki krajów, z których pochodzą prezentowane utwory, a nawet takie szczegóły, jak stolica kraju czy waluta (czyli mimochodem książka uczy też geografii). Tytuły utworów podane są w oryginalnych językach (hiszpańskim lub portugalskim), jednak ich treść przestaje być zagadką dzięki polskim i angielskim tłumaczeniom. Wszystko to sprawia, że rośnie w nas zainteresowanie utworami zanim jeszcze zaczniemy je grać. Zestaw melodii jest dość różnorodny. Mamy tu zarówno wszystkim znane przeboje: „El Condor Pasa”, „La Bamba” czy „Tico Tico”, jak i melodie nieznane, a nawet tajemnicze, których tytuły trudno wymówić. Różnorodna jest też skala trudności, więc autorka, Mariola Adamiak, opatrzyła każdy z utworów czytelnym kodem trudności w postaci gwiazdek (im więcej gwiazdek tym utwór trudniejszy). Najwięcej jest kompozycji dla średnio-zaawansowanych. Utwory są dobrze opracowane na gitarę. Uzupełnione są zarówno opalcowaniem i pozycjami, jak i tabulaturą, ułatwiającą naukę samoukom. Dodatkową zaletą książki jest komentarz wykonawczy zwracający uwagę na zagadnienia techniki gitarowej występujące w niektórych utworach.Wielkim atutem książki jest dołączenie do niej płyty CD z utworami w wykonaniu bardzo utalentowanego gitarzysty, laureata wielu konkursów, Michała Daniela Bąka. Na temat płyty powiem tylko tyle: „Włączyłem ją w samochodzie podczas dłuższej podróży. Po zakończeniu ostatniego utworu płyta uruchomiła się od początku po raz drugi, a ja wcale nie miałem ochoty jej wyłączać.” Podsumowując, uważam, że książka Marioli Adamiak „La Guitarra Latina” może z powodzeniem być wykorzystywana jako literatura uzupełniająca w szkołach muzycznych zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia. Melodyjne utwory w latynoskim klimacie będą z pewnością chętnie wykonywane przez uczniów ubarwiając niejeden recital.” - Marek Zieliński, www.laguitarra.pl (04.02.2010)

„W tej nowej publikacji dostrzec można wiele pozytywnych stron, jedną z nich jest atrakcyjna okładka przedstawiająca kondora szybującego nad ułożonym w kształt gitary kolażem z barwnych obrazów Ameryki Południowej. Wewnątrz znajduje się 31 opracowań utworów tradycyjnych i współczesnych pochodzących z różnych krajów latynoamerykańskich. Są to różnorodne kompozycje: od melodii słynnych („Tico Tico”, „La Bamba”, „El Condor Pasa”, „El Choclo”) po mniej znane, przy czym te ostatnie stanowią większość. Innym zachęcającym walorem książki jest umieszczenie na początku każdego „muzycznego” rozdziału mapki ilustrującej położenie danego kraju w Ameryce Południowej oraz krótkiej informacji dotyczącej ilości mieszkańców, języka urzędowego, waluty, obszaru kraju i stolicy. Za wyjątkiem kilku utworów, większość to zabawna, melodyjna, zachwycająca muzyka, dobrze ilustrująca różnorodne rytmy, które można napotkać w tym regionie świata. Mariola Adamiak wykonała dobrą robotę w swoich adaptacjach na gitarę; gratulacje należą się też polskiemu gitarzyście Michałowi Danielowi Bąkowi, który na dobrym poziomie wykonuje wszystkie utwory na załączonej płycie. Publikacja zawiera także kilka rozmieszczonych swobodnie czarno-białych fotografii dodatkowo przyciągających uwagę. Muzyka prezentowana jest w zwykłej notacji i w zapisie tabulatorowym. Wiele utworów posiada także zapis następstwa akordowego, co pozwala na akompaniowanie. (...) ” - Steve Marsh, Classical Guitar Magazine (01.2010) (polskie tłumaczenie recenzji)

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl