Księgarnia Muzyczna

Koszt dostawy:

Przelew: 6,99 zł
Pobranie: 14,99 zł

Dlaczego kupować w naszej księgarni muzycznej?  

•   BEZPIECZNE ZAKUPY
•   SZYBKA DOSTAWA
•   GWARANCJA SATYSFAKCJI

 

 

KsiegarniaMuzyczna.pl to największa księgarnia internetowa oferująca książki i płyty DVD do nauki gry na takich instrumentach jak gitara, gitara basowa, akordeon, pianino, fortepian, keyboard, saksofon czy perkusja. Posiadamy również największą ofertę szkół gitarowych i kursów gry na gitarze, zarówno wydań książkowych jak i płyt DVD. 

Znajdziesz tutaj śpiewniki gitarowe, nuty na gitarę i pozostałe instrumenty oraz podręczniki i szkoły do nauki gry, zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych muzyków. 

Znajdziesz u nas materiały do nauki gry na instrumentach takich jak gitara basowa, perkusja, flet, skrzypce, fortepian, pianino, keyboard a nawet ukulele! 

GITARA. Co to jest interwał

Interwał to odległość pomiędzy dwoma konkretnymi dźwiękami. Wyróżniamy interwały „czyste”, „małe” i „wielkie”. Na przykład odległość od a do c to interwał tercji małej, co sprawia że te dźwięki zagrane razem lub po sobie zabrzmią smutno. Z kolei a -> c# to tercja wielka. Zagranie tych dźwięków będzie wydawać się wesołe.

Istnieją interwały:

pryma czysta (taki sam dźwięk)

sekunda mała: 1 półton (c – c#)

sekunda wielka: 2 półtony (c-d)

tercja mała: 3 (c-d#)

tercja wielka: 4 (c-e)

kwarta czysta: 5 (c-f)

kwarta zwiększona/tryton/kwinta zmniejszona: 6 (a-d#)

kwinta czysta: 7 (a-e)

seksta mała (a-f)

seksta wielka (a-f#)

septyma mała (a-g)

septyma wielka (a-g#)

oktawa czysta (a-a1)

W alfabecie muzycznym istnieje siedem liter: a, b, c, d, e, f, g. Jeśli liczymy od którejś z nich i „skończy nam się alfabet”, zaczynamy od początku. Na przykład: 4 litery od e: e f g a.

Należy pamiętać, że istnieją interwały większe niż oktawa, jednak są one tylko powtórzeniem interwałów powyższych (np. a -> b1 to nona wielka, czyli oktawa i sekunda wielka).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl