Księgarnia Muzyczna

Koszt dostawy:

Przelew: 6,99 zł
Pobranie: 14,99 zł

Dlaczego kupować w naszej księgarni muzycznej?  

•   BEZPIECZNE ZAKUPY
•   SZYBKA DOSTAWA
•   GWARANCJA SATYSFAKCJI

 

 

KsiegarniaMuzyczna.pl to największa księgarnia internetowa oferująca książki i płyty DVD do nauki gry na takich instrumentach jak gitara, gitara basowa, akordeon, pianino, fortepian, keyboard, saksofon czy perkusja. Posiadamy również największą ofertę szkół gitarowych i kursów gry na gitarze, zarówno wydań książkowych jak i płyt DVD. 

Znajdziesz tutaj śpiewniki gitarowe, nuty na gitarę i pozostałe instrumenty oraz podręczniki i szkoły do nauki gry, zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych muzyków. 

Znajdziesz u nas materiały do nauki gry na instrumentach takich jak gitara basowa, perkusja, flet, skrzypce, fortepian, pianino, keyboard a nawet ukulele! 

Krzywizna gryfu

Struny w gitarach elektrycznych i akustycznych są wykonane z metalu, przez co nastrojenie ich do pożądanego stroju wymaga dużej siły. Siła ta oddziałuje na gryf, próbując zrobić z niego "banana". Innymi słowy, wygina gryf w swoją stronę.

Aby temu przeciwdziałać, w gryfach gitar montuje się specjalne pręty, których zadaniem jest zneutralizowanie działania strun. Prosto mówiąc, pręt próbuje wygiąć gryf gitary w stronę przeciwną do tej, w którą "ciągną" go struny.

Jednak istnieją różne grubości strun, a więc i struny z różną siłą działają na gryf. Aby więc gryf mógł znaleźć się w odpowiednim położeniu, siła prętu musi zostać odpowiednio wyregulowana. Robi się to odpowiedniej wielkości kluczem imbusowym. Po pierwsze należy ustalić, którą stronę należy przekręcić kluczem, aby krzywizna gryfu była odpowiednia. Przyjmuje się, że dla wygodnej gry gryf powinien być lekko wygięty. Przyciśnij strunę e1 na pierwszym i ostatnim progu jednocześnie. Sprawdź, czy jest w okolicach VII progu szczelina (mierzymy od najwyższej części progu do spodu struny). Powinna ona wynosić około 1/5-1/2mm.

Następnie należy znaleźć otwór do regulacji pręta, znajduje się on najczęściej na główce gitary (w gitarach akustycznych częściej od strony pudła rezonansowego). Po zlokalizowaniu otworu musimy przekręcić śrubę w odpowiednią stronę, aby pręt poluzować lub naprężyć. Przy luzowaniu śrubę należy obracać w lewą stronę, a przy naciąganiu w prawą. Zwykle wystarczą małe ruchy. Po regulacji należy poczekać, aż drewno ułoży się w nowej pozycji i w miarę potrzeb dokonać ponownej regulacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl