Księgarnia Muzyczna

Koszt dostawy:

Przelew: 6,99 zł
Pobranie: 14,99 zł

Dlaczego kupować w naszej księgarni muzycznej?  

•   BEZPIECZNE ZAKUPY
•   SZYBKA DOSTAWA
•   GWARANCJA SATYSFAKCJI

 

 

KsiegarniaMuzyczna.pl to największa księgarnia internetowa oferująca książki i płyty DVD do nauki gry na takich instrumentach jak gitara, gitara basowa, akordeon, pianino, fortepian, keyboard, saksofon czy perkusja. Posiadamy również największą ofertę szkół gitarowych i kursów gry na gitarze, zarówno wydań książkowych jak i płyt DVD. 

Znajdziesz tutaj śpiewniki gitarowe, nuty na gitarę i pozostałe instrumenty oraz podręczniki i szkoły do nauki gry, zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych muzyków. 

Znajdziesz u nas materiały do nauki gry na instrumentach takich jak gitara basowa, perkusja, flet, skrzypce, fortepian, pianino, keyboard a nawet ukulele! 

GITARA. Pentatonika molowa

Pentatonika molowa to pięciostopniowa („penta” – pięć) skala o smutnym, melancholijnym brzmieniu. Jest to najczęściej – choć głównie wśród gitarzystów – używana skala. Choć da się nią zagrać każdy gatunek muzyczny, najczęściej możemy ją spotkać np. w bluesie czy rocku. Odpowiada za brzmienie wielu sławnych graczy, którzy, używając wyłącznie jej, osiągnęli swoje niepowtarzalne brzmienie.

Pentatonika molowa składa się z pięciu interwałów: prymy czystej (1), tercji małej (3m), kwarty czystej (4), kwinty czystej (5) oraz septymy małej (7m). Odpowiednio w tonacji a-moll będą to dźwięki: a, c, d, e, g. Dźwięki te powtarzają się na całym gryfie, tworząc pięć „superpozycji”.

Oto pierwsza z nich:

e1 —–5——————8—–

B2—–5——————8—–

G3—–5————-7———-

D4—–5————-7———-

A5—–5————-7———-

E6—–5——————8—–

Oprócz molowej istnieje pentatonika durowa, a także inne, o bardziej orientalnym brzmieniu (np. pentatonika indiańska). Pochodną pentatoniki molowej jest skala bluesowa (heksatonika).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl