Księgarnia Muzyczna

Koszt dostawy:

Przelew: 6,99 zł
Pobranie: 14,99 zł

Dlaczego kupować w naszej księgarni muzycznej?  

•   BEZPIECZNE ZAKUPY
•   SZYBKA DOSTAWA
•   GWARANCJA SATYSFAKCJI

 

 

KsiegarniaMuzyczna.pl to największa księgarnia internetowa oferująca książki i płyty DVD do nauki gry na takich instrumentach jak gitara, gitara basowa, akordeon, pianino, fortepian, keyboard, saksofon czy perkusja. Posiadamy również największą ofertę szkół gitarowych i kursów gry na gitarze, zarówno wydań książkowych jak i płyt DVD. 

Znajdziesz tutaj śpiewniki gitarowe, nuty na gitarę i pozostałe instrumenty oraz podręczniki i szkoły do nauki gry, zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych muzyków. 

Znajdziesz u nas materiały do nauki gry na instrumentach takich jak gitara basowa, perkusja, flet, skrzypce, fortepian, pianino, keyboard a nawet ukulele! 

GITARA. Rodzaje gitar

Zaczynając swoją przygodę z gitarą, z pewnością natkniesz się na dylemat: jaką gitarę chcę kupić? Istnieje kilka rodzajów gitar, każdy z nich cechuje się innymi właściwościami i jest najlepszy do określonego celu. Zazwyczaj gitary dzielimy na: klasyczne, akustyczne oraz elektryczne.

Gitara klasyczna

Gitara klasyczna to gitara akustyczna (to znaczy dźwięk powstaje, wzmacniany przez pudło rezonansowe), w której założone są struny nylonowe. Gitara klasyczna różni się w pewnych aspektach od typowej gitary akustycznej (przede wszystkim dźwiękiem oraz szerokością gryfu). Choć można na niej grać każdy rodzaj muzyki, najlepiej sprawdza się w muzyce klasycznej czy balladach.

Gitara akustyczna

Gitara akustyczna posiada pudło rezonansowe, które sprawia, że wprawiona w ruch struna jest słyszalna. Gitara taka posiada zwykle stalowe struny (w przeciwieństwie do klasycznej), przez co może być trudniejsza w grze dla początkujących. Stalowe struny sprawiają jednak, że dźwięk wytwarzany przez taką gitarę jest całkiem głośny, dzięki czemu jest całkiem dobrze słyszalna i przydatna do grania np. na ogniskach.

Gitara elektryczna

W przeciwieństwie do powyższych, ta gitara nie posiada pudła, które wzmocniło by jej dźwięk. Przez to „elektryk” potrzebuje wzmacniacza, bez którego dźwięk może zostać zagłuszony nawet przez cichą rozmowę. Pomimo tej niedogodności gitara elektryczna drastycznie różni się od innych: da się na niej osiągnąć dźwięk niespotykany w innych typach gitar. Mowa tutaj o różnych efektach, spośród których najpopularniejszy jest przester.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl